23 Ocak 2020 Perşembe

admin

Sarıkamış Şehitleri anısına meşaleli kayak ve lazer gösterisi

sarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, JAK timlerince Sarıkamış şehitleri anısına düzenlenen meşaleli kayak gösterisini izledi.
04 Ocak 2020 Cumartesi 18:48

 Kars’ın Sarıkamış İlçesinde Sarıkamış Şehitlerinin 105. anma etkinlikleri kapsamında Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri meşaleli kayak gösterisi yaptı.

Cıbıltepe Kayak Merkezi 1. etaptan ellerinde meşaleler ile kayan JAK timini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valisi Türker Öksüz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk, Sarıkamış Kaymakamı Recep Koşal, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Sarıkamış Belediye Başkanı Harun Hayali, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ve protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaşlar izledi.

Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte JAK timleri ellerinde yanan meşaleler ile zirveden aşağıya kayarak indi. Bakan Kasapoğlu ve Pakdemirli, protokol üyeleri ile birlikte kayak merkezinin pistinde demirle yazılan ve gazlı bezlerin sarılı olduğu ‘Sarıkamış 105. Yılı’ yazısını meşalelerle yaktı.

Anma etkinliğine gelen Bakan Kasapoğlu ve Pakdemirli protokol üyeleri yanan ‘Sarıkamış 105. Yılı’ yazısı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra lazer gösterisini izlediler.

sarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(1).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(2)-001.jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(3)-001.jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(4)-001.jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(5).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(6).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(7).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(8).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(9).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(10).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-mesaleli-kayak-ve-lazer-gosterisi-(11).jpgHaber okunma sayısı: 47

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars'ta Jandarma Polis Ortaklığı

Sarıkamış İlçesinde yaklaşık 20 bin kişi 105. yıl önce donarak şehit olan Mehmetçikler için ellerinde

Saygı yürüyüşü başladı

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşü Kızılçubuk Zirvesi’nden başladı.

On binler Şehitler için Sarıkamış’ta bir araya geldi

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşüne on binlerce katılımcı eksi 10 derece bir

Sarıkamış Şehitleri anısına meşaleli kayak ve lazer gösterisi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, JAK timlerince

Sarıkamış’ta kardan şehit askerler heykelinin açılışı yapıldı

105 yıl önce Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşen 90 bin askerin anısına yapılan kardan şehit askerler

Doğu Ekspresi Raydan Çıktı

Ankara'da, yolcuları bıraktıktan sonra temizlik ve bakım için Marşandiz Bakım İstasyonu'na giden Turistik Doğu

KARS - HAVA DURUMU

KARS