29 Şubat 2020 Cumartesi

admin

Vali Öksüz: “KOSGEB’ten girişimcilere 3,5 milyon liralık destek verildi”

vali-oksuz-kosgebten-girisimcilere-35-milyon-liralik-destek-verildi

Kars Valisi Türker Öksüz 2019 yılında sadece KOSGEB tarafından Kars’ta işletme sahiplerine yaklaşık 3,5 milyon liralık destek verildiğini söyledi.
12 Şubat 2020 Çarşamba 16:40

 Kars Valisi Türker Öksüz beraberinde KOSGEB Kars İl Müdürü Lütfullah Aktaş ile birlikte KOSGEB’ten destek alarak işletme kuran ve işletmesini geliştiren girişimcileri yerinde ziyaret etti.

Vali Öksüz, girişimcilerden aldıkları desteği ve alınan desteklerle yapılan hizmeti yerinde görerek bilgi aldı.

Gazetecilere ziyaret hakkında açıklama yapan Vali Öksüz, “Kobi’den destek alarak kendini geliştiren, işletmesini daha teknolojik imkanlara kavuşturan, işini genişleten tesisleri yerinde görmek için esnaflarımızı ziyaret ettik. Şuan incelediğimiz ekmek fabrikamıza Kobi Gelişim Programı kapsamında 2018 yılında 197 bin liralık destek verdik. Biz tabi gerek Kobi’den gerekse Kalkınma Ajansımız ve TKDK gibi kurumlarımızdan vatandaşımızı üretime teşvik etmek istiyoruz. Bu konuda iyi imkanlar var, devletimizin sunduğu imkanlardan ben kendi işini kurmak isteyenlere yada mevcut işini büyütmek isteyenlere seslenmek istiyorum; gerek Kobi’ye gerekse diğer kurumlarımıza başvuru yapsınlar. Burada çeşitli programlar var, mutlaka bu desteklerden faydalanırlarsa kendi işletmelerini çok daha güzel ve geliştirmeleri mümkün.” dedi.

Her şeyin başının üretim olduğunu kaydeden Vali Öksüz, “Ülkemizi, şehrimizi üreterek geliştirebiliriz, kalkındırabiliriz. İnşallah bu tesislerimizin sayısını artırırız. Bu konuda vatandaşlarımıza destek vermeye hazırız.” ifadesini kullandı.

Kavılca buğdayının tanıtımı ve yaygınlaştırılması projesi kapsamında kavılca buğdayından yöresel ürünlerinde yapılması hedeflendiğini dile getiren Vali Öksüz, “DAP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen 34 bin 850 kilo tohumu Mart, Nisan ayı içerisinde çiftçimize dağıtacağız. Öncelikle ekim alanını artıracağız, daha sonra yeni bir projemizle kavılca buğdayından un yapımı ve bundan faydalanarak ürün yelpazesini geliştirmek istiyoruz. Bir değirmen ve sonra kavılca buğdayının işlenmesini gündeme getirecek bir proje.” şeklinde konuştu.Vali Öksüz, kavılca buğdayının buranın önemli bir değeri olduğunu ve mutlaka değerlendirmemiz gerektiğini vurgulayarak, kavılca unundan ekmek ve diğer ürünlerin yapımı ile bu ürünlerin paketlenerek hizmete sunulmasını gündeme getireceklerini sözlerine ekledi.

İşletme sahibi Subutay Kılıç ise kavılca buğdayı ve unundan ekmek ile diğer ürünleri yapımı, pazarlanması ve kullanımı konusunda destek olacaklarını, üretimin yapılmasını heyecanla kendilerinin de beklediklerini ifade etti.

vali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(1)-001.jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(2)-001.jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(3)-001.jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(4).jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(5).jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(6).jpgvali-oksuz-“kosgeb’ten-girisimcilere-3,5-milyon-liralik-destek-verildi”-(7).jpgHaber okunma sayısı: 181

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da 38 Köyün Yolu Ulaşıma Kapalı

Kağızman İlçesi’nde 38 köyün ilçe merkeziyle bağlantısı kesildi.

Kağızman'da Portakal Kafe Açılışı Yapıldı,

Kağızman ilçesinde Son Yıllarda Apart otelllerin yapılması ile birlikte alt katlarında Cafe olarak

Kağızman'da Elektrik Tellerine Takılan Güvercini Tedaş Kurtardı

Kağızızman İlçesi'nde elektrik tellerine takılan güvercin, TEDAŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kağızman'da kar kütleleri kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

Kağızman Belediyesi tarafından ilçede dünden beri etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezi ve

Gazeteci Bedir Altunok’a En İyi Haber Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü-2019 Yarışmasının sonuçları

Kars Polisinden Şafak Operasyonu

Kars'ta özel hareket ve terör şube polisleri şafak operasyonu düzenlendi.

KARS - HAVA DURUMU

KARS