Ali Çelik

25 Ekim 2020 Pazar

kagizmantv

Siber ve İstihbarat çeteyi çökertti! Zanlılar Kars’a getirildi!

siber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti-zanlilar-karsa-getirildi

Siber ve İstihbarat Şube tarafından 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda Suç işlemek amacıyla Örgüt Kurma ve Nitelikli Dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan 27 şüpheli şahıs Kars’a getirildi.
16 Ekim 2020 Cuma 20:06

 Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında suç işlemek amacıyla Örgüt Kurma ve Nitelikli Dolandırıcılık suçuyla alakalı kendilerini banka personeli olarak tanıtıp vatandaşları arayarak kimlik bilgileri ve banka kart bilgilerini almak suretiyle dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 32 şüpheli şahıs hakkında yakalama kararı verildi.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışması sonucu Kars merkezli İstanbul, Adana, Şanlıurfa ve Afyonkarahisar’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Yakalama kararı bulunan 32 şüpheli şahıstan 27’si yakalanarak gözaltına alınırken, 5 şüpheli şahsın ise yakalanması için çalışma sürüyor.

İstanbul, Adana, Şanlıurfa ve Afyonkarahisar’da ikametlerinde gözaltına alınan 27 şüpheli şahıs bugün tarifeli uçakla havayoluyla Kars’a getirildi. Harakani Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler ifadelerinin alınması için Kars Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Konuyla ilgili olarak Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Vatandaşlarımızın, kendilerini arayarak  banka görevlileri olarak tanıtan şahıslarla kredi kartı bilgilerini ve telefonlarına gelen SMS de yazılı bankalara ait havale EFT veya alışveriş yapılmasına olanak sağlayan şifreleri kesinlikle paylaşmaması gerekmektedir. Hiçbir banka veya devlet görevlisi sizden banka tarafından gelen SMS kodunu söylemenizi istemez.” denildi.

siber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(1).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(2).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(3).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(4).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(5).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(6).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(7).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(8).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(9).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(10).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(11).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(12).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(13)-001.jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(14)-001.jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(15)-001.jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(16)-001.jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(17).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(18).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(19).jpgsiber-ve-istihbarat-ceteyi-cokertti!-zanlilar-kars’a-getirildi!-(20).jpgHaber okunma sayısı: 170

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Karakurt Barajı 346 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretilecek,

Aras Nehri üzerinde kurulan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Karakurt HES Barajı yıllık ortalama 346 milyon

Arslan ve Kılıç'ın girişimleriyle Kars'a 30 doktor atandı

65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım, Orman ve

Vizontele filmi Kars’ta gerçek oldu!

Vizontele filmindeki ünlü komedyen Şafak Sezer’in “Baba kaputu açmışlar, bir de aküyü çalmışlar”

Kars’ta kendini polis olarak tanıtan hırsızlar yakalandı

Kars’ta kendisini polis olarak tanıtan hırsızları gerçek polisler kıskıvrak yakaladı.

HDP önündeki evlat nöbeti direnişine bir aile daha katıldı

Eyleme katılan ve kardeşi Özal Aymaz için Kars'tan Diyarbakır'a gelen ağabey Fettah Aymaz, "Kardeşim

Kars polisi 405 bin kişiyi kurtardı!

Son 1 yılda yaklaşık 14 milyon lira dolandırıcılık yapan 3 çetenin ağından 405 bin vatandaş kurtarıldı.

KARS - HAVA DURUMU

KARS