23 Ocak 2020 Perşembe

admin

SERKA'dan mesleki eğitim faaliyetleri

serkadan-mesleki-egitim-faaliyetleri

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) dört İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği kapsamında Ardahan ve Iğdır illerinde mesleki eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.
06 Ocak 2020 Pazartesi 18:06

 ERCÜMENT DAŞDELEN / Kars Medyası

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) dört İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği kapsamında Ardahan ve Iğdır illerinde mesleki eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

SERKA ve Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle lise öğrencilerine yönelik Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi verildi. Ardahan kent merkezindeki Kazım Karabekir, Şehit Türkmen Tekin,

Şehit Er Serhat Şanlı ve Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoğan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde öğretmen ve öğrencilere Etkili Sunum Teknikleri Eğitim verildi.

Eğitmen Elvan Özsel tarafından Ardahan Yatırım Destek Ofisi eğitim salonunda gerçekleştirilen eğitime 23 öğretmen ve 33 öğrenci katıldı. Eğitimlerde, sunum hazırlığı, stres ve heyecan kontrolü, beden dili, araştırma yöntemleri ve duygu durumu yönetimi konularında bilgi verildi.


Eğitimler, deneyimsel öğrenme metoduyla interaktif olarak gerçekleştirildi.

IĞDIRLI ÖĞRENCİLER ARSİN OSB’Yİ ZİYARET ETTİ,

Öte yandan, SERKA’nın Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği organizasyon kapsamında Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve okul yetkilileri Trabzon’un Arsin ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ercan Budanur ile SERKA Iğdır YDO Koordinatörü Ramazan Doğaner’in de eşlik ettiği ziyarette, sanayi bölgesindeki işyerleri ziyaret edildi. Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri teorik olarak öğrendikleri bilgileri sahada görme olanağı buldu. Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, öğrenci ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getirerek, ülke ekonomisi için mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı.

Çelebi, “Ülkemizde üretim sorunlarının başlıca faktörlerinden birisi nitelikli iş gücünün sanayide yer bulamamasıdır. Bu nedenle Arsin OSB olarak, mesleki ve teknik eğitime hassasiyetle yaklaşıyoruz ve bu tarz organizasyonların içinde yer almaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi. SERKA Iğdır YDO Koordinatörü Doğaner de,

Kalkınma Ajanslarının 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Teması Uygulama çerçevesi kapsamında TRA2 Bölgesinde Ajans faaliyetlerinin eşgüdümlü bir şekilde sürdüğünü söyledi.Haber okunma sayısı: 145

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars'ta Jandarma Polis Ortaklığı

Sarıkamış İlçesinde yaklaşık 20 bin kişi 105. yıl önce donarak şehit olan Mehmetçikler için ellerinde

Saygı yürüyüşü başladı

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşü Kızılçubuk Zirvesi’nden başladı.

On binler Şehitler için Sarıkamış’ta bir araya geldi

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşüne on binlerce katılımcı eksi 10 derece bir

Sarıkamış Şehitleri anısına meşaleli kayak ve lazer gösterisi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, JAK timlerince

Sarıkamış’ta kardan şehit askerler heykelinin açılışı yapıldı

105 yıl önce Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşen 90 bin askerin anısına yapılan kardan şehit askerler

Doğu Ekspresi Raydan Çıktı

Ankara'da, yolcuları bıraktıktan sonra temizlik ve bakım için Marşandiz Bakım İstasyonu'na giden Turistik Doğu

KARS - HAVA DURUMU

KARS