01 Haziran 2020 Pazartesi

admin

“Salgınla mücadelede kapsamında toplu organizasyonlar düzenlemeyin”

salginla-mucadelede-kapsaminda-toplu-organizasyonlar-duzenlemeyin

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Başkanlığında İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı.
19 Mayıs 2020 Salı 12:14

 Kars Valisi Türker Öksüz’ün Başkanlığında İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı.
Valilik Gazi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Türker Öksüz, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelenin sürdüğünü ve çeşitli tedbirler alınarak, alınan tedbirlerin de titizlikle uygulandığını söyledi. 

Vali Öksüz, sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi tedbirler ile kontrollü bir hayata devam etmemiz gerektiğini, salgınla mücadele kapsamında toplu program ve organizasyonlar düzenlenmemesi yönünde uyarılarda bulunarak, vatandaşların yaklaşan Ramazan Bayramında kontrollü bir yaklaşım göstermeleri gerektiğini belirtti.

Ülke genelinde salgın ile mücadele ve normalleşmeye yönelik çeşitli karar ve tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Öksüz, pandemi sürecinde vatandaşlara ve faaliyetleri kısıtlanarak ekonomik açıdan sıkıntıda olan işletmelere yönelik il genelinde yardımların yapıldığını söyledi.

Vali Öksüz, 1’inci faz ekonomik istikrar ve kalkınma paketi kapsamında 16 bin 434, 2’nci fazda 6 bin 269 ve 3’üncü fazda bin 263 olmak üzere toplam 23 bin 966 vatandaşa 23 milyon 966 bin TL, ayrıca Valilik ve Kaymakamlıklar tarafından da 3 bin 409 vatandaşa toplam 2 milyon 550 bin 186 TL nakdi yarım yapıldığını belirtti. 
65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların 112, 155, 156 hatlarını arayarak ilettikleri 8 bin 274 talebin de Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılandığına dikkati çeken Vali Öksüz, salgınla mücadele kapsamında kamu-kurumları, işyerleri ve vatandaşlarımıza 607 bin 87 adet ücretsiz maske dağıtımı yapıldığını söyledi. 

Yol Arama ve Kontrol faaliyetleri kapsamında 106 bin 302 araç ve 199 bin 638 kişinin denetlendiğini, denetimlerde alınan kararlara uymayan 363 kişiye toplam 199 bin 560 TL idari para cezası uygulandığını ifade eden Vali Öksüz, sokağa çıkma ihlali nedeniyle 575 kişiye 674 bin 894 TL, otobüs-minibüs denetiminde 56 kişiye 24 bin 770 TL, marketlere yapılan denetimlerde 18 bin 117 TL, geçici olarak faaliyetini durdurmayan 25 işyerine 42 bin 723 TL idari para cezası uygulandığını ve denetimlerin titizlikle uygulanmaya devam edileceğini ifade etti.

Ramazan Ayı dolayısıyla market, fırın, kasap, manav, şarküteri gibi işyerlerinde de denetimler yapıldığını belirten Vali Türker Öksüz, yapılan denetimlerde 13 bin 540 TL, fahiş fiyat ile ilgili yapılan denetimlerde ise Ticaret Bakanlığı tarafından 10 bin 475 TL idari para cezası uygulandığını söyledi.

Vali Türker Öksüz’ün değerlendirmelerinin ardından toplantıda gündem konuları görüşülerek karara bağlandı.Haber okunma sayısı: 204

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman’da Cuma namazı pazar yerinde ve balkonda kılındı

Kars’ın Kağızman İlçesinde camilerin 74 gün sonra ibadete açılması nedeniyle vatandaşlar Cuma namazını

“Azerbaycan’ın 102’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyorum”

Kars Valisi Türker Öksüz, Azerbaycan Cumhuriyetinin 102’inci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Kars’ta Koçköy Köyü karantinaya alındı

Kars'ın Arpaçay İlçesine bağlı Koçköy Köyü yeni tip koranavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında

Kars'ta Nüfus Müdürlükleri yarın açık bulundurulacak

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin,

Vali Öksüz, restorasyon çalışmalarını inceledi

Vali Türker Öksüz, restorasyon çalışmaları devam etmekte olan Polis Evi inşaatında incelemelerde bulunarak,

Göktaşı olduğu değerlendirilen cisimle ilgili açıklama!

Bir çok ilden görünen göktaşı olduğu değerlendirilen cismin düştüğü çok sayıda cep telefonu kamerasına

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KARS - HAVA DURUMU

KARS