29 Şubat 2020 Cumartesi

admin

Organize suç örgütü ‘serbest bırakıldı’ haberleri asılsız çıktı

organize-suc-orgutu-serbest-birakildi-haberleri-asilsiz-cikti

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, 1 Şubatta organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli şahısın serbest bırakıldığı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.
12 Şubat 2020 Çarşamba 11:42

 Kars Cumhuriyet Başsavcılığı, 1 Şubatta organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen şafak operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli şahısın serbest bırakıldığı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, gözaltına alınan 22 şüpheli şahıstan 3’ünün tutuklandığı, 19 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca suç örgütü kurma, yönetme ve üye olma, kasten öldürme, öldürmeye teşebbüs, kasten silahla yaralama, 6136 sayılı yasaya muhalefet, mala zarar verme ve tehdit suçlarından yürütülen bir soruşturmaya ilişkin olarak, bazı basın yayın organlarında 1 Şubat 2020 tarihinde gözaltına alınan şahıslara ilişkin hepsinin serbest kaldığı yönünde doğru bilgi içermeyen haberlerin yapıldığının tespit edildiği ve bu nedenle basın açıklaması yapılması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kars Il Emniyet Müdürlüğü KOM, Asayiş ve İstihbarat birimleri ile yürütülen projeli çalışma kapsamında 01 Subat 2020 tarihinde 20 ikamette arama yapılarak 22 şahsın gözaltına alındığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi: “Yapılan aramalar neticesinde 7 adet ruhsatsız tabanca ve şarjörleri, 4 adet ruhsatsız av tüfeği ve şarjörleri, çok sayıda fişek ve kartuşlar ile bir adet çelik yelek ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şahıslardan 3 kişi sevk edildikleri mahkemece tutuklanmışlardır.

Geri kalan şahıslar ise adli kontrole sevk edilerek sorgu akabinde serbest kalmışlardır. Söz konusu soruşturma ile bağlantılı daha önceki tarihlerde yürütülen operasyonlarda da 5 kişi tutuklanmıştır. Bu nedenle toplamda 8 kişi tutuklanmıştır. Soruşturmalar tüm yönleri itibari ile devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 Haber okunma sayısı: 194

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da 38 Köyün Yolu Ulaşıma Kapalı

Kağızman İlçesi’nde 38 köyün ilçe merkeziyle bağlantısı kesildi.

Kağızman'da Portakal Kafe Açılışı Yapıldı,

Kağızman ilçesinde Son Yıllarda Apart otelllerin yapılması ile birlikte alt katlarında Cafe olarak

Kağızman'da Elektrik Tellerine Takılan Güvercini Tedaş Kurtardı

Kağızızman İlçesi'nde elektrik tellerine takılan güvercin, TEDAŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kağızman'da kar kütleleri kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

Kağızman Belediyesi tarafından ilçede dünden beri etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezi ve

Gazeteci Bedir Altunok’a En İyi Haber Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü-2019 Yarışmasının sonuçları

Kars Polisinden Şafak Operasyonu

Kars'ta özel hareket ve terör şube polisleri şafak operasyonu düzenlendi.

KARS - HAVA DURUMU

KARS