29 Şubat 2020 Cumartesi

admin

KATSO’da motorlu kara taşıtları alım satım sınavı yapıldı

katsoda-motorlu-kara-tasitlari-alim-satim-sinavi-yapildi

Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), TOBB MEYBEM A.Ş. İş birliğinde 2.El Motorlu Kara Taşıtları Alım Ve Satım Mesleki Yeterlilik Sınavları düzenledi.
13 Şubat 2020 Perşembe 20:22

 KATSO ve Yetkili kuruluş TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından Kars Cihan Otomotiv Ford Bayii’de 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen 2.El Motorlu Kara Taşıtları Mesleki Yeterlilik sınavlarına toplamda 33 aday katıldı.

SEKTÖRDE FAALİYET GÖSTEREN HERKES BELGESİNİ ALDI

Yapılan sınavlar hakkında açıklama yapan Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu “Bu sınavımız galeri sektöründe gerçekleştirmiş olduğumuz 3. Sınavımız. Toplamda 56 sektör temsilcimiz sınavlara katılarak belgelerini aldı. 33 adayımız da bugün yapılan sınavlar neticesinde belgelerini alacaklar. Dolayısıyla sektörde faaliyet gösterip de belgesine almayan sektör temsilcimizin kalmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kars Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlere sektörden talep geldi bizlerde bu talebi göz ardı etmeden üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirdik. Emlak ve inşaat sektörlerinden de talepler gelmektedir. En kısa sürede diğer sektörden gelen talepleri de yerine getireceğiz.” Sözlerine yer verdi.

 “31 TEMMUZ 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN YETKİSİ OLMAYANLAR NOTER’DE MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM VE SATIM İŞLEMİ YAPAMAYACAK”

2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım mevzuatı hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız tarafından 13 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik gereğince 31 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi almayan ve Yetki Belgesi olmayan şahıs ve firmalar Noterler ‘de alım-satım işlemi yapamayacak. Bugün itibariyle Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilan edilen 117 meslek için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu. Biz Oda olarak zorunluluk kapsamına alınan mesleklerde üyelerimizin ve esnafımızın mağdur olmaması, cezai müeyyide ile karşı karşıya kalmaması için sürekli duyurular yaparak en kısa sürelerde sınav açılması amacıyla talep topluyoruz.” dedi.Sınavlarımız Devam Edecek

Başkan Alibeyoğlu “talep olduğu sürece belge zorunluluğu olan tüm sektörlerde sınavlarımı devam edecektir. Bu kapsamda belge talep eden tüm vatandaşlarımızı Odamıza davet ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

katso’da-motorlu-kara-tasitlari-alim-satim-sinavi-yapildi-(1).jpegkatso’da-motorlu-kara-tasitlari-alim-satim-sinavi-yapildi-(1).jpgkatso’da-motorlu-kara-tasitlari-alim-satim-sinavi-yapildi-(2).jpgHaber okunma sayısı: 123

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da 38 Köyün Yolu Ulaşıma Kapalı

Kağızman İlçesi’nde 38 köyün ilçe merkeziyle bağlantısı kesildi.

Kağızman'da Portakal Kafe Açılışı Yapıldı,

Kağızman ilçesinde Son Yıllarda Apart otelllerin yapılması ile birlikte alt katlarında Cafe olarak

Kağızman'da Elektrik Tellerine Takılan Güvercini Tedaş Kurtardı

Kağızızman İlçesi'nde elektrik tellerine takılan güvercin, TEDAŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kağızman'da kar kütleleri kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

Kağızman Belediyesi tarafından ilçede dünden beri etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezi ve

Gazeteci Bedir Altunok’a En İyi Haber Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü-2019 Yarışmasının sonuçları

Kars Polisinden Şafak Operasyonu

Kars'ta özel hareket ve terör şube polisleri şafak operasyonu düzenlendi.

KARS - HAVA DURUMU

KARS