12 Aralık 2019 Perşembe

admin

Kars’ta ineklerde uygulamalı reprodüktif ultrasonografi kursu düzenlendi

karsta-ineklerde-uygulamali-reproduktif-ultrasonografi-kursu-duzenlendi

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ülke hayvancılığında tespit ettiği sorunların çözümleri için Veteriner Hekimlere yönelik hizmetiçi eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
01 Aralık 2019 Pazar 16:54

 Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası koordinatörlüğünde Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Kaçar tarafından Hasvet Medikal’in katkılarıyla “İneklerde Uygulamalı Reprodüktif Ultrasonografi Kursu” düzenlendi.

Bölgede hayvan sağlığı hizmeti veren Klinisyen Veteriner Hekimler ve Veteriner Fakültesi öğrencisi meslektaş adaylarına yönelik kursun teorik eğitimi Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi amfisinde , pratik kısmı ise Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Uygulama Çiftliğinde gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda kursiyerler sertifikalarını Kars Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ercan Ödül ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Kaçar‘dan aldı. Sertifika sunumu sonrasında Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül yaptığı açıklamada “ 2019 yılında ikincisini düzenlendiğimiz “İneklerde Uygulamalı Reprodüktif Ultrasonografi Kursu” Ülkemiz ve Bölgemiz ekonomisinin temeli olan Sığır Yetiştiriciliğinin gelişmesinin önündeki çok önemli bir engel olarak bulunan sürü bazlı infertilite (kısırlık) sorunlarının bizce yegane çözümü olan reprodüktif amaçlı ultrason kullanımının Veteriner Hekim Meslektaşlarımız arasında arttırılması ve meslektaşlarımızın erken dönem fötal cinsiyet tayini gibi uzmanlık isteyen konularda yetkin olabilmesi için Ülkemizin Veteriner Doğum ve Jinekoloji alanında çok değerli akademisyenlerinden biri olan Sayın Prof. Dr. Cihan Kaçar Hocamızla birlikte bu hizmetiçi eğitimi organize ettik. Kendisine bu vesile ile bir kez daha emekleri için teşekkür etmek istiyorum. Kursumuzun davet ilanını yayınladıktan kısa bir süre sonra meslektaşlarımız ve meslektaş adayı öğrenci arkadaşlarımız kontenjanı doldurdu ve hem Kars ilinden hem de komşu illerden İlimize gelerek kursumuza katıldı. Teorik ve pratik eğitimin harmanlandığı kurs sonunda kursiyerlerimizde aldığımız dönüşler oldukça olumlu. Ülkemizin Veteriner Yazılım ve Görüntüleme teknikleri konusunda alanında Dünya çapında çok değerli bir markası olan “Hasvet Medikal” firmasının sahibi Sayın Hidayet Şimşek beyefendiye ve ekibine bizlere bu eğitimde destek oldukları ve bölgemizde klinisyen meslektaşlarımızın çağımızın ileri görüntüleme teknikleri kazandırma konusunda yaptıkları iyiniyetli çalışmalar için ayrıca bir teşekkürü borç biliriz.

Hem 6343 sayılı kanun gereğince kurulmuş olan Türk Veteriner Hekimler Birliğine Bağlı Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası olarak Bölgemizde hizmet veren Veteriner Hekim üyelerimizin sesi olmaya ve Ülkemiz genelinde onları temsil etmeye hem de bölge hayvancılığında tespit ettiğimiz bu gibi hayati önem arz eden sorunlara çözüm bulabilmek adına bu tarz nokta atışı hizmetiçi eğitimleri koordine etmeye devam edeceğimizi beyan ediyoruz. “ diye sözlerini noktaladı.

ineklerde-uygulamali-reproduktif-ultrasonografi-kursu-d-(3).jpgineklerde-uygulamali-reproduktif-ultrasonografi-kursu-d-(4).jpgineklerde-uygulamali-reproduktif-ultrasonografi-kursu-d-(5).jpgHaber okunma sayısı: 109

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars’ta Asayiş Sağdıç’ın Kontrolünde

Kars İl Emniyet Müdürü Müdürü Yavuz Sağdıç, bir yandan kentin huzur ve güvenini artırmak için gece güzdü

AK Partili Erkan Kandemir, Kars’ta Konuştu

Kongre süreci kapsamında Kars’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İl teşkilat

Doğu: “Koca koca devletler insan hakları noktasında sınıfta kalmaktadır”

Kars Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, “Maalesef koca koca devletler insan hakları noktasında sınıfta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta partisinin teşkilat toplantısına katıldı.

Kağızmanspor Gazi Karsspor'u 3-1 yendi

Kağızmanspor- GaziKarsspor Maçı öncesi Ak Parti il genel Meclis üyelerinden Kağızmanspor Kulübü

Vefalı öğrenci Mezun olduğu okulun öğrencilerini unutmadı ,

1986 yılında okumaya başlayıp 1994 yılında mezun olan Vefalı Öğrenci Yasin Arduç 25 yıl sonra okuduğu

KARS - HAVA DURUMU

KARS