29 Şubat 2020 Cumartesi

admin

Kars’ta, gerçeğini aratmayan tatbikat

karsta-gercegini-aratmayan-tatbikat

Kars'ta senaryo gereği besin zehirlenmesi yaşayan 43 kişinin hastaneye intikalleri gerçeği aratmadı. Kars’ta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afad Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 112 Acil Servis ve Kafkas Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikatta ekiplerin mücadelesi dikkat çekti.
12 Şubat 2020 Çarşamba 11:45

 Kars'ta senaryo gereği besin zehirlenmesi yaşayan 43 kişinin hastaneye intikalleri gerçeği aratmadı.

Kars’ta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afad Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 112 Acil Servis ve Kafkas Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikatta ekiplerin mücadelesi dikkat çekti.

Tatbikatta, senaryo gereği Çimento Fabrikası’nda 43 çalışan yedikleri yemekten zehirlendi. Durum, UMKE, AFAD, 112 Acil Servis’e bildirildi.  Bunun üzerine harekete geçen ekipler, ivedilikle Çimento Fabrikası’na intikal etti. Yedikleri yemekten zehirlenen 43 kişiden, 28’i ambulanslarla KAÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmesine karar verildi.

Zehirlenenlerin KAÜ Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne nakledileceği 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’nden bildirildi. Operasyon Şefi Handan Çiftçi, konuyla ilgili HAP Başkanı Başhekim Prof. Dr. Sinan Kocatürk’e bilgi verdi. HEP ekipleri gerekli ekipmanlarla Acil Servis’te toplanan olayla ilgili planlama yaptı. 
Daha sonra ambulanslarla hastaneye getirilen vakalar, Alan Sorumlusu Turgut Dolanbey, tarafından Yeşil Alandaki diğer hastaların müşaade odalarına veya en yakın kliniklere nakledilmesi sağlandı. 112 ambulanslarıyla gelen vakalar ilgili birimlerde müdahale edilerek tedavi altına alındı. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan KAÜ, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yavuz Karabağ, “Bugün Kars Çimento Fabrikası’nda yaşanan zehirlenme neticesinde 43 çalışandan 28’i hastanemize UMKE, AFAD ve 112 ekiplerinin hızlı intikali sayesinde hastanemize getirildiler.

Hastalarımız hastanemiz acil servisinde müşaade altına alındı. Bu hastalarımızdan 2 tanesi organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma yatırıldı. 26 hastamız ise şuanda müşaade altında bir aksilik olmazsa 24 saatlik takip sonrasında taburcu olacaklardır” dedi.

karsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(1).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(2).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(3).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(4).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(5).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(6).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(7).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(8).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(9).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(10).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(11).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(12).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(13).jpg

 Haber okunma sayısı: 209

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da 38 Köyün Yolu Ulaşıma Kapalı

Kağızman İlçesi’nde 38 köyün ilçe merkeziyle bağlantısı kesildi.

Kağızman'da Portakal Kafe Açılışı Yapıldı,

Kağızman ilçesinde Son Yıllarda Apart otelllerin yapılması ile birlikte alt katlarında Cafe olarak

Kağızman'da Elektrik Tellerine Takılan Güvercini Tedaş Kurtardı

Kağızızman İlçesi'nde elektrik tellerine takılan güvercin, TEDAŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kağızman'da kar kütleleri kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

Kağızman Belediyesi tarafından ilçede dünden beri etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezi ve

Gazeteci Bedir Altunok’a En İyi Haber Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü-2019 Yarışmasının sonuçları

Kars Polisinden Şafak Operasyonu

Kars'ta özel hareket ve terör şube polisleri şafak operasyonu düzenlendi.

KARS - HAVA DURUMU

KARS