kagizmantv

02 Temmuz 2020 Perşembe

admin

Kars’ta, gerçeğini aratmayan tatbikat

karsta-gercegini-aratmayan-tatbikat

Kars'ta senaryo gereği besin zehirlenmesi yaşayan 43 kişinin hastaneye intikalleri gerçeği aratmadı. Kars’ta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afad Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 112 Acil Servis ve Kafkas Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikatta ekiplerin mücadelesi dikkat çekti.
12 Şubat 2020 Çarşamba 11:45

 Kars'ta senaryo gereği besin zehirlenmesi yaşayan 43 kişinin hastaneye intikalleri gerçeği aratmadı.

Kars’ta Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afad Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) 112 Acil Servis ve Kafkas Üniversitesi Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikatta ekiplerin mücadelesi dikkat çekti.

Tatbikatta, senaryo gereği Çimento Fabrikası’nda 43 çalışan yedikleri yemekten zehirlendi. Durum, UMKE, AFAD, 112 Acil Servis’e bildirildi.  Bunun üzerine harekete geçen ekipler, ivedilikle Çimento Fabrikası’na intikal etti. Yedikleri yemekten zehirlenen 43 kişiden, 28’i ambulanslarla KAÜ Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmesine karar verildi.

Zehirlenenlerin KAÜ Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne nakledileceği 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’nden bildirildi. Operasyon Şefi Handan Çiftçi, konuyla ilgili HAP Başkanı Başhekim Prof. Dr. Sinan Kocatürk’e bilgi verdi. HEP ekipleri gerekli ekipmanlarla Acil Servis’te toplanan olayla ilgili planlama yaptı. 
Daha sonra ambulanslarla hastaneye getirilen vakalar, Alan Sorumlusu Turgut Dolanbey, tarafından Yeşil Alandaki diğer hastaların müşaade odalarına veya en yakın kliniklere nakledilmesi sağlandı. 112 ambulanslarıyla gelen vakalar ilgili birimlerde müdahale edilerek tedavi altına alındı. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan KAÜ, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yavuz Karabağ, “Bugün Kars Çimento Fabrikası’nda yaşanan zehirlenme neticesinde 43 çalışandan 28’i hastanemize UMKE, AFAD ve 112 ekiplerinin hızlı intikali sayesinde hastanemize getirildiler.

Hastalarımız hastanemiz acil servisinde müşaade altına alındı. Bu hastalarımızdan 2 tanesi organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma yatırıldı. 26 hastamız ise şuanda müşaade altında bir aksilik olmazsa 24 saatlik takip sonrasında taburcu olacaklardır” dedi.

karsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(1).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(2).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(3).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(4).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(5).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(6).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(7).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(8).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(9).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(10).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(11).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(12).jpgkarsta-senaryo-geregi-43-kisi-zehirlendi!-(13).jpg

 Haber okunma sayısı: 514

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kaymakam Çınar, Dere Islahı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar, Aşağı Kara güney, Yukarı Kara güney ve Kara kale ve Tomruk taş

Kars yöresel ürünleri İzmir’de satılacak

Kars’ın yöresel ürünleri İzmir’in Gaziemir İlçesinde satılacak.

Kars’ta, Fevzi Çakmak mahalle sakinleri sokağa döküldü

Kars Fevzi Çakmak Mahalle sakinleri sokağa dökülerek seslerini duyurmak istedi. Kars’ın en eski mahallelerinden

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu:

AK Parti Kars İl Kadın Kolları Başkanlığı, sahipsiz ve sessiz sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının

Kars Valiliğinden yeni YKS kararları

Kars İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 27-28 Haziran 2020 tarihlerindeki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)

Ahmet Arslan, Bakü Parlamenterler Platformu seminerine katıldı

65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Kars Milletvekili, AGİT-PA üyesi Ahmet Arslan, Video

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KARS - HAVA DURUMU

KARS