23 Ocak 2020 Perşembe

admin

Kars’ta dolmuşçular caddeyi kapattı

karsta-dolmuscular-caddeyi-kapatti

Kars’ta şehir içi dolmuşçuluk yapan bir grup şoför, diğer hattın kendi yolcularını taşıması gerekçesiyle protesto etmek için yol kapattı.
21 Aralık 2019 Cumartesi 18:07

 Kent merkezinde Harakani Devlet Hastanesi dolmuşçuları, başka bir hattın arabalarının üzerine “Devlet Hastanesi” yazarak yolcu almalarına tepki göstererek, eylem yaptı. Faikbey Caddesini ve Kazımpaşa Caddesini trafiğe kapatan dolmuşçular, Vali Türker Öksüz ile görüşmeyi talep ettiler.

Olay yerine gelen polis ekipleri yoldan geçen araç sürücülerinin mağdur edilmemesi için yolun açılmasını istedi. Kendilerinin mağduriyetinin giderilmesi için tepki gösteren şoförler, sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Polislerin uzun uğraşlar sonucu dolmuşçuları ikna etmesi ile dolmuşlar yoldan çekilerek Cumhuriyet Meydanına götürüldü. Kars 1 Nolu Şehir İçi Dolmuşçular ve Halk Otobüsü Kooperatifi Başkanı Okan Ulakçı başkanlığında oluşturulan bir grup heyet ile polis ekipleri Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ile görüşmek için Belediye binasına gitti.

Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’den görüşen Ulakçı çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, “Belediye 2017 yılında üzerine düşeni yaparak karar almış. Aldığı kararda “O hattın araçları “Devlet Hastanesi” yazısını taktığı sırada 155 Polis İmdat hattı aranarak, araç plakası ve aracın bulunduğu yer, gittiği yön belirtilerek, ihbarda bulunulması” ibaresine yer veriliyor. Başkan ile görüştüğümüzde başkan bize ihale konusunu söyledi. Ancak bazı araçlar süreli bazı araçlar ise süresizdir. 2017 yılından sonraki ihalelerde süreli olarak geçiyor, onlara bir işlem yapılabilir mi ona bir şey diyemem fakat 1999 tarihinden 2007 tarihine kadar verilen hatların tamamı kalıcıdır, hiçbir şekilde iptal edilemez.” dedi.

Görüşmenin ardından dolmuşçular protestoyu sonlandırarak işlerinin başına geçti.

kars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(1).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(2).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(3).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(4).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(5).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(6).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(7).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(8).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(9).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(10).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(11).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(12).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(13).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(14).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(15).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(17).jpgkars’ta-dolmuscular-caddeyi-kapatti-(18).jpgHaber okunma sayısı: 185

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars'ta Jandarma Polis Ortaklığı

Sarıkamış İlçesinde yaklaşık 20 bin kişi 105. yıl önce donarak şehit olan Mehmetçikler için ellerinde

Saygı yürüyüşü başladı

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşü Kızılçubuk Zirvesi’nden başladı.

On binler Şehitler için Sarıkamış’ta bir araya geldi

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşüne on binlerce katılımcı eksi 10 derece bir

Sarıkamış Şehitleri anısına meşaleli kayak ve lazer gösterisi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, JAK timlerince

Sarıkamış’ta kardan şehit askerler heykelinin açılışı yapıldı

105 yıl önce Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşen 90 bin askerin anısına yapılan kardan şehit askerler

Doğu Ekspresi Raydan Çıktı

Ankara'da, yolcuları bıraktıktan sonra temizlik ve bakım için Marşandiz Bakım İstasyonu'na giden Turistik Doğu

KARS - HAVA DURUMU

KARS