23 Ocak 2020 Perşembe

admin

Kars Valisi Türker Öksüz, yeni yıla güvenlik güçleriyle girdi

kars-valisi-turker-oksuz-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi

Kars Valisi Türker Öksüz, güvenlik güçlerini ziyaret ederek, yeni yıla birlikte girdi.
01 Ocak 2020 Çarşamba 10:19

 Vali Öksüz, Kars İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç ve İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan yeni yılı güvenlik güçleriyle geçirdi.

Polis ve jandarma ekiplerince kent genelindeki uygulama noktalarını gezen Vali Öksüz ve beraberindekiler, daha sonra Digor 2. Hudut Bölüğü General Semih Sancar Kışlasını Çevik Kuvvet ve Özel Hareket Müdürlüğünü ziyaret ederek personelin yeni yılını kutladı.

Yeni yıla güvenlik güçleriyle giren Vali Öksüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ““Biz bugün vatandaşlar yılbaşı gecesini huzur ve güven içerisinde geçirsinler diye, yeni bir yıla huzur içerisinde girsinler diye bir takım tedbirler aldık. Toplam bin 963 personelimiz bugün hem ilde, hem jandarma bölgesinde vatandaşımızın huzuru için, güveni için görev yapıyor. Hem sabit kontrol noktalarımızda, hem umuma açık yerlerdeki tedbirlerimiz bugün en etkin şekilde uygulanacak. Yeni yılın ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum, refah içerisinde bir yıl diliyorum.” dedi.

2019 yılının hem ülkemiz hem de şehrimiz için önemli olaylarla geçtiğini ifade eden Vali Öksüz, “2019 yılında şehrimiz ivmelenen bir turizmle, turizmde artık herkesin uğrak noktası olduğu bir şehir haline geldi. Bugün Türkiye’de herkes Kars’ı konuşuyor, herkes Kars’a gitmenin hesabını ve planını yapıyor. Buradaki hem doğal güzellikleri hem tarihi ve kültürel yapıları gezmek, ziyaret etmek istiyor, her geçen gün ziyaretçi sayımız artıyor. Umuyorum ki 2020 yılında ziyaretçi sayımız, turizm gelirimiz daha artar, tarımda, hayvancılıkta, sanayide ve bütün alanlarda arzu ettiğimiz noktalara geliriz. Eğitimde çıtamızı daha yükseklere taşırız, bunun gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyorum. Kars, uzun tarihiyle, kültürel birikimiyle bunu fazlasıyla hak eden bir şehir. Biz 1’nci ligde olmak, her alanda en başta gelen şehirlerden biri olmak yakışır.” diye konuştu.

Vali Öksüz daha sonra İl Güvenlik Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'ni (GAMER) ziyaret ederek çalışanların yeni yılını kutladı. GAMER hakkında brifing alan Vali Öksüz, personelin yeni yılını kutladı.

kars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(4).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(5).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(6).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(7).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(8).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(9).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(10).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(11).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(12).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(13).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(14).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(15).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(16).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(17).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(18).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-yeni-yila-guvenlik-gucleriyle-girdi-(19).jpgHaber okunma sayısı: 182

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars'ta Jandarma Polis Ortaklığı

Sarıkamış İlçesinde yaklaşık 20 bin kişi 105. yıl önce donarak şehit olan Mehmetçikler için ellerinde

Saygı yürüyüşü başladı

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşü Kızılçubuk Zirvesi’nden başladı.

On binler Şehitler için Sarıkamış’ta bir araya geldi

Sarıkamış Şehitlerini anmak için düzenlenen saygı yürüyüşüne on binlerce katılımcı eksi 10 derece bir

Sarıkamış Şehitleri anısına meşaleli kayak ve lazer gösterisi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, JAK timlerince

Sarıkamış’ta kardan şehit askerler heykelinin açılışı yapıldı

105 yıl önce Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşen 90 bin askerin anısına yapılan kardan şehit askerler

Doğu Ekspresi Raydan Çıktı

Ankara'da, yolcuları bıraktıktan sonra temizlik ve bakım için Marşandiz Bakım İstasyonu'na giden Turistik Doğu

KARS - HAVA DURUMU

KARS