05 Nisan 2020 Pazar

admin

Kars Valisi Türker Öksüz, şehit yakınlarıyla bir araya geldi

kars-valisi-turker-oksuz-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi

Kars Valisi Türker Öksüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kars Valiliği himayelerinde Serhat Kalkınma Ajansı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla organize edilen yemek programında şehit yakınları ile bir araya geldi.
10 Mart 2020 Salı 08:32

 Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda katılımcılara hitap eden Vali Öksüz, aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit anaları ve yakınları ile 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle bir arada olmaktan, aynı sofrayı paylaşmaktan, büyük bir onur duyduğunu belirterek, “Birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kastedenler, dün olduğu gibi bugün de hiçbir vicdani ve ahlaki değer tanımadan üzerimize gelmeye devam etmektedir. Bu cennet vatanın üzerinde geçmişte olduğu gibi bugün de hesabı olanlar var, ihanet edenler var. Ama ülkemize ve milletimize yapılan, her türlü saldırı, şehitlerimizin çok büyük fedakârlığıyla, gazilerimizin kahramanlıklarıyla bertaraf edilmiştir ve cennet vatanımız onların sayesinde bugün de dimdik ayaktadır. Yüce Türk milleti, bugüne kadar bu vatan uğruna milyonlarca şehit verdi ve bundan sonraki süreçte de herhangi bir tehlikede gözünü kırpmadan şehit olmaya da hazırdır. Şairin dediği gibi “bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”. Türk Milleti bunu bilir, bunu söyler. Sizin evlatlarınız bu vatan uğruna canlarını verdiler, kanlarını akıttılar. Sizlerin de bizlerin de canlarından can, kanlarından kan gitti. Bu bilinçle, sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Evet, ateş düştüğü yeri yakıyor ama şunu biliniz ki o ateşin düştüğü yer bütün vatandır. Bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanıyor. Bizler, şehit ailelerimizi kendi ailemiz olarak görüyoruz. İşte, biz böyle bir milletiz. Canları, kanları pahasına bu vatanı bizlere emanet eden, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız.” Şeklinde konuştu.

Bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimize, özellikle şehit anaları başta olmak üzere onların yakınlarına hizmetkâr olmanın herkesin boynun borcu olduğunu vurgulayan Vali Öksüz, “ Sizler aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizler bu emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız. Valilik olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve sizlerin taleplerini kendi meselemiz bilip, yakından takip etmeye çalışıyoruz. Tüm kurum, kuruluşlarımız ve imkânlarımızla yanınızda  olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle anarken, sevginin, fedakârlığın, vakarın, sabrın sembolü olan siz değerli şehit yakını kadınlarımızın kadınlar gününü en kalbi duygularla kutluyorum. Hepinize huzurlu, mutlu, sağlıklı günler diliyor, saygılarımı sunuyorum. “ şeklinde konuştu.

Yemek programı, şehitlerimiz için okunan duaların ardından, Vali Öksüz’ün şehit çocuklarına çeşitli hediyeler takdim etmesi ve şehit ailelerinin talep ve sorunlarının dinlenmesi ile sona erdi.

Vali Türker Öksüz’ün ev sahipliğinde düzenlenen yemek programına; 14. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Acay ile şehit anneleri ve diğer yakınları katıldı.

kars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(1).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(3).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(4).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(7).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(8).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(2).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(5).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(6).jpgkars-valisi-turker-oksuz,-sehit-yakinlariyla-bir-araya-geldi-(9).jpgHaber okunma sayısı: 247

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da karantina köyünden kaçan kişiye 6000 tl cezai işlem uygulandı,

Kağızman ilçesinde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) kapsamında karantina altındaki Karabağ köyünden

Kağızman Belediyesinden dezenfekte çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Kağızman Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışması ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla

Vali Türker Öksüz, Kaymakamlarla video-konferansla görüştü

Kars Valisi Türker Öksüz, video-konferans üzerinden koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürütülen

Kars’tan 279 kişi seyahat izin belgesi için başvuru yaptı

Şehirlerarası ulaşımda valilik onayı kararının getirilmesinin ardından karayoluyla seyahat etmek isteyen

Kovit-19 testi KAÜ’de başladı

Sağlık Bakanlığınca Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi “Kovid-19

Trafik polisinden yolculara afişli uyarı!

Kars’ta trafik polisleri dolmuşlara astıkları afişlerle yolculara uyarı yaptı.

KARS - HAVA DURUMU

KARS