29 Şubat 2020 Cumartesi

admin

İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen’den, KGK Temsilcisi Daşdelen’e ziyaret

ilim-yayma-cemiyeti-ve-diyanet-senden-kgk-temsilcisi-dasdelene-ziyaret

İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş ile Diyanet-Sen Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Sena Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Kars İl Temsilciliğine atanan Ercüment Daşdelen’i ziyaret etti.
01 Ocak 2020 Çarşamba 10:27

 İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş ile Diyanet-Sen Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Sena Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Kars İl Temsilciliğine atanan Ercüment Daşdelen’i ziyaret etti. 

İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş ile Diyanet-Sen Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Sena Kara’yı ziyaretinde Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Temsilcisi Ercüment Daşdelen karşıladı.

İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Kars’a temsilci atamasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

KGK Kars İl Temsilciliğine atanan Daşdelen’e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Keleş ve Kara, “Teşkilatlanmasını yeni tamamlayan Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Kars’a sizi temsilci olarak ataması isabet olmuştur. Küresel Gazeteciler Konseyi kısa sürede ulusal ve uluslar arası alanda aktif bir konuma gelecek bir teşkilat olduğuna inanıyoruz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile kurulan bu konseyin yurt içinde ve yurt dışında başarılı çalışmalar yürüteceğine olan inancımız tamdır. Küresel Gazeteciler Konseyinin tüm ekibini tebrik ediyor, yeni görevinizde başarılar dileyerek, Kars’a ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dediler.
KGK İl Temsilcisi Daşdelen de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen heyetine teşekkür etti.
Daşdelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 sayılı kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyinin uluslar arası bir statüye sahip olduğunu söyledi.

Kars’ta da Küresel Gazeteciler Konseyi temsilciliğinin olmasının çok önemli olduğuna dikkati çeken Daşdelen, “KGK, mesleki sorunların çözümü ve yurt dışından, yurt içinden Türkiye’ye ve devletimize karşı oluşan yada oluşturulabilecek olumsuz algı ile mücadele etmek amacıyla kurulmuştur.

Konseyimiz yurt dışı temsilciliklerini de faaliyete geçirerek etkin faaliyetler yürütecektir. Küresel Gazeteciler Konseyi’nin hem Kars’ın tanıtımına hem de meslektaşlarımızın mesleki gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Daşdelen, Küresel Gazeteciler Konseyi’nin çalışmaları hakkında İlim Yayma Cemiyeti ve Diyanet-Sen heyetine bilgiler verdi.

 

 Haber okunma sayısı: 278

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da 38 Köyün Yolu Ulaşıma Kapalı

Kağızman İlçesi’nde 38 köyün ilçe merkeziyle bağlantısı kesildi.

Kağızman'da Portakal Kafe Açılışı Yapıldı,

Kağızman ilçesinde Son Yıllarda Apart otelllerin yapılması ile birlikte alt katlarında Cafe olarak

Kağızman'da Elektrik Tellerine Takılan Güvercini Tedaş Kurtardı

Kağızızman İlçesi'nde elektrik tellerine takılan güvercin, TEDAŞ ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kağızman'da kar kütleleri kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor

Kağızman Belediyesi tarafından ilçede dünden beri etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezi ve

Gazeteci Bedir Altunok’a En İyi Haber Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Gazetecilik Başarı Ödülü-2019 Yarışmasının sonuçları

Kars Polisinden Şafak Operasyonu

Kars'ta özel hareket ve terör şube polisleri şafak operasyonu düzenlendi.

KARS - HAVA DURUMU

KARS