06 Nisan 2020 Pazartesi

admin

Arslan’dan, ırkçı Yunan Vekile cevap: “Denize döküldüklerini unutmasınlar”

arslandan-irkci-yunan-vekile-cevap-denize-dokulduklerini-unutmasinlar

65. Dönem UDH Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Türk Bayrağına hakaret eden ırkçı Yunan Milletvekiline Kars’tan cevap verdi.
03 Şubat 2020 Pazartesi 12:27

 65. Dönem UDH Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Kars İl Başkanlığıca düzenlenen danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, 1999 depreminde vatandaşının yanına 2 gün sonra ancak giden bir devletten, anında vatandaşının yanında olan bir devlet haline gelindiğini söyledi.1999 Marmara depremini İstanbul’da bizzat yaşadığını belirten Arslan, en son Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından, devletin tüm gücüyle vatandaşının yanında olduğunun altını çizdi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Ahmet Arslan, “1999 depremini İstanbul’da bizzat yaşayan biri olarak, devletin anında elini uzamış olmanın ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Zira deprem sonrası insanlarımız, çaresiz ve perişan olduğu için devletin elinin kendilerine uzandığını ve şefkatini görmek istiyor. Hamdolsun ve şükürler olsun ki 1999 depreminde 2 gün boyunca vatandaşına erişemeyen ve ne olduğunu dahi bilmeyen bir devletten 5 dakika sonra bir eli vatandaşının omzunda, diğer eli enkazın altında olan bir devlet halinde geldik.

Depremden hemen sonra Cumhurbaşkanıyla, bakanlarıyla, AFAD, Kızılay ve tüm kurumları ile depremzedesinin yanında olan bir devlet haline geldik. Devlet dediğimiz, Cumhurbaşkanıdır, bakanlarımızdır, validir, milletvekilidir, UKKE, AFAD, Kızılay ve her kestir. Hamdolsun bu gücü ve birlikteliği en son Elazığ, Malatya, Bingöl ve Manisa’da gördük.

Elbetteki depremlerin olmasını istemeyiz. Ama insanımızın sağduyusu ve feraseti, her şeyin üzerindedir. Vatandaşımız hayatını kaybettiği anda bile devletini yanında görürse söylediği o cümle çok kıymetlidir. Ve cümle ‘Vatan sağ olsun’ dur. Bu kadar değerli bir millete sahipken, bu millete sahip çıkmak ve hizmetkar olmak kadar daha değerli bir şey olamaz.”dedi.

BUGÜN MESCİDİ AKSA, YARIN SIRA KÂBE’YE GELMESİN!

Konuşmasında Filistin’i parçalamak isteyenlere karşı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte dim dik durduğunu da belirten Arslan; “Bu salonda olduğu gibi her yerde söylediğim gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sadece Türkiye’nin lideri değil aynı zamanda dünyanın da lideridir, dünyadaki mazlumların da hamisidir. Bunu en son 3 gün önce Filistin’i parçalamak, Filistin’i satmak ve parayla satın almak için yapılan hesaba karşı dimdik durarak tüm dünyaya gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Bizler hep birlikte bugün Kudüs’ü parçalamak isteyenlere ses çıkarmazsak,

karşılarında durmazsak, yarın sıra en kıymetlimiz olan Kâbe’ye gelir’ dedi. Bizler de Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Kâbe’ye sıra geldiğinde hayıflanmamak için bugün dik duruşumuzu devam ettirmemiz lazım. Cumhurbaşkanımız dünyanın her yerinde dik duruşunu devam ettiriyor. Bu nedenle en değerli ve kıymetli olan ise gücünü milletinin sonuna kadar arkasında durmasındandır.”dedi. 

DENİZE DÖKÜLDÜKLERİNİ UNUTMASINLAR

Bayrağımıza hakaret eden küstah Yunan Milletvekiline de Kars’tan cevap veren 65. Dönem UDH Bakanı Kars milletvekili Ahmet Arslan, ”Bir şey daha kıymetlidir. Hep diyoruz ya ’Ölmek var ama ezanımızı dindirmek, bayrağımızı indirmek yok’. O hainler ki hadlerini bilmeden, ne olduklarını bilmeden, geçmişlerini sorgulamadan, denize döküldüklerini unutarak, bugün bayrağımıza hakaret ediyorlar. Allah’ın izniyle dün onlara derslerini verdiğimiz gibi bugünde derslerini vereceğiz. Bunun yolu da ülkemize, bayrağımıza ve liderimize daha çok sahip çıkmak ve dünyanın her yerinde bu kıymetli bayrağımızı dalgalandırmaktır. O hainlerde istedikleri kadar hainlik etsinler bayrağın şeref olduğunu bilmeden istedikleri kadar şerefsizlik yapsınlar onlara hadlerini bildirecek olan bu millettir ve sizlersiniz.” şeklinde ifadeler kullandı.Haber okunma sayısı: 322

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da karantina köyünden kaçan kişiye 6000 tl cezai işlem uygulandı,

Kağızman ilçesinde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) kapsamında karantina altındaki Karabağ köyünden

Kağızman Belediyesinden dezenfekte çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Kağızman Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışması ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla

Vali Türker Öksüz, Kaymakamlarla video-konferansla görüştü

Kars Valisi Türker Öksüz, video-konferans üzerinden koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürütülen

Kars’tan 279 kişi seyahat izin belgesi için başvuru yaptı

Şehirlerarası ulaşımda valilik onayı kararının getirilmesinin ardından karayoluyla seyahat etmek isteyen

Kovit-19 testi KAÜ’de başladı

Sağlık Bakanlığınca Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi “Kovid-19

Trafik polisinden yolculara afişli uyarı!

Kars’ta trafik polisleri dolmuşlara astıkları afişlerle yolculara uyarı yaptı.

KARS - HAVA DURUMU

KARS