kagizmantv

05 Temmuz 2020 Pazar

admin

Ahmet Arslan'a Sosyal Medyadan Hakaret Eden 5 Kişiye Ceza Yağdı

ahmet-arslana-sosyal-medyadan-hakaret-eden-5-kisiye-ceza-yagdi

Ahmet Arslan'a sosyal medyadan hakaret eden 5 kişiye farklı mahkemelerden toplam 37 Bin 160 lira para cezası verildi.
01 Haziran 2020 Pazartesi 11:50

 AK Parti Kars Milletvekili ve MKYK Üyesi 65.Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a sosyal medyadan "Hakaret" suçu işleyen ve yargılama süreci tamamlanan 5 kişiye mahkeme heyetleri toplam 37 Bin 160 Lira para cezası ödemesine hükmetti.

Konuyla ilgili olarak 65 Dönem UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın yaptığı açıklamada; "Öncelikle belirtmek isterim ki; Kars’ımıza, Milletimize ve Ülkemize hizmet ederken yaptığımız tüm işler ve emeklerimiz; bununla birlikte varsa eksikliklerimiz ile ilgili doğru bilgiye dayalı olarak yapılan eleştiriye saygım var. Ancak sosyal medya üzerinden eleştiri boyutunu aşan, siyasi ve insani saygıdan yoksun ve kişisel  ahlak kurallarını çiğneyen hakaret içerikli beyanların; normal hayatta yapılan hakaretler gibi cezasız kalmadığının bilinmesini ve kimsenin mağdur olmasını istemediğimi, siyasi hayatın ancak saygı temelinde işlediği konusunda hassasiyetimin her daim devam ettiğini ve aksinin gerek hukuksal çerçevede gerekse toplum düzeninde yeri olmadığını özellikle belirtmek isterim. Hukuksal boyutta Avukatım tarafından  takip edilen bir kısım dosyalarımızın sonuçları aşağıda ayrıntılı olarak bilgilerinize sunulmuştur. Yargılaması süren dosyalarımız da aynı özen ve kararlılıkla takip edilmeye devam edilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.

Sosyal medya üzerinden tarafıma yöneltilen asılsız itham ve hakaret içerikli beyanlara karşı yapılan suç duyuruları ve yargılamalar sonucunda;

 1) Erhan D.’nin sosyal medya üzerinden tarafıma yönelik hakaret içerikli beyanlarıyla ilgili, hakkında Bursa 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava sonucunda yapılan yargılamada; sanık Erhan D.’nin tarafıma yönelik hakaret suçunu işlediği sabit görülmüş ve hakkında “7.080-TL adli para cezası ile cezalandırılmasına” karar verilerek mahkum edilmiştir, cezası ertelenmemiştir.

2) Sadrettin S.’ninsosyal medya üzerinden tarafıma yönelik hakaret içerikli beyanlarıyla ilgili,hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Erzurum 6. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeaçılan dava sonucunda yapılan yargılamada; sanık Sadrettin S.’nintarafımayönelik hakaret suçunu işlediği sabit görülmüş ve  hakkında"7.080-TL adli para cezası ile cezalandırılmasına ve bu cezanın 5 yıl süre ile ertelenmesine” karar verilmiştir.5 yıl boyunca tekrar suç işlemesi halinde hem bu dosyadan hem de yeni işlediği suçtan dolayı cezasının çektirileceği sanığa açıklanmıştır.

3)  Recep Ali Y.’nin sosyal medya üzerinden tarafıma yönelik hakaret içerikli beyanlarıyla ilgili, hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Ankara 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava sonucunda yapılan yargılamada; sanık Recep Ali Y.’nin tarafıma yönelik hakaret suçunu işlediği sabit görülmüş ve hakkında  “7.080-TL adli para cezası ile cezalandırılmasına” karar verilmiş, daha önce sabıkalı olduğundan dolayı cezası ertelenmemiştir.

4)  Erhan A.’nın sosyal medya üzerinden tarafıma yönelik hakaret içerikli beyanlarıyla ilgili,hakkında Ordu 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştır. Yapılan yargılama sonucunda sanık Erhan A.’nın tarafıma yönelikhakaret suçunu işlediği sabit görülmüş ve hakkında"8.840-TL adli para cezası ile cezalandırılmasına ve bu cezanın 5 yıl süre ile ertelenmesine” karar verilmiştir. 5 yıl boyunca tekrar suç işlemesi halinde hem bu dosyadan hem de yeni işlediği suçtan dolayı cezasının çektirileceği sanığa açıklanmıştır.

5)Hüdayi K.’nın sosyal medya üzerinden tarafıma yönelik hakaret içerikli beyanlarıyla ilgili,hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava sonucunda yapılan yargılamada; sanık Hüdayi K.’nın tarafıma yönelikhakaret suçunu işlediği sabit görülmüş ve sanık hakkında"7.080-TL adli para cezası ile cezalandırılmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına"karar verilmiştir. 5 yıl boyunca tekrar suç işlemesi halinde hem bu dosyadan hem de yeni işlediği suçtan dolayı cezasının çektirileceği sanığa açıklanmıştır.

Bu dosyalarımızdan ayrı olarak şu anda yine hakaret içerikli beyanlardan dolayı devam eden soruşturma ve davalarımız takip edilmektedir." ifadelerine yer verildi.Haber okunma sayısı: 323

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kaymakam Çınar, Dere Islahı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar, Aşağı Kara güney, Yukarı Kara güney ve Kara kale ve Tomruk taş

Kars yöresel ürünleri İzmir’de satılacak

Kars’ın yöresel ürünleri İzmir’in Gaziemir İlçesinde satılacak.

Kars’ta, Fevzi Çakmak mahalle sakinleri sokağa döküldü

Kars Fevzi Çakmak Mahalle sakinleri sokağa dökülerek seslerini duyurmak istedi. Kars’ın en eski mahallelerinden

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu:

AK Parti Kars İl Kadın Kolları Başkanlığı, sahipsiz ve sessiz sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının

Kars Valiliğinden yeni YKS kararları

Kars İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 27-28 Haziran 2020 tarihlerindeki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)

Ahmet Arslan, Bakü Parlamenterler Platformu seminerine katıldı

65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Kars Milletvekili, AGİT-PA üyesi Ahmet Arslan, Video

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KARS - HAVA DURUMU

KARS