28 Mayıs 2020 Perşembe

admin

Sedanur Güzel Cinayetinin Davası 13 Eylül'e Ertelendi

sedanur-guzel-cinayetinin-davasi-13-eylule-ertelendi

Yozgat Ağır Ceza Mahkesi'nde görülen Sedanur Güzel davasında tutuklu bulunan katil zanlıları Ahmet B., Himmet U. , Ertan B. Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katıldı.
30 Mayıs 2019 Perşembe 23:30

 Yozgat Ağır Ceza Mahkesi'nde görülen Sedanur Güzel davasında tutuklu bulunan katil zanlıları Ahmet B., Himmet U. , Ertan B. Diyarbakır 2 Nolu T Tipi Cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katıldı.

 

Dava duruşmasında kaybolduktan 7 gün sonra cesedi bulunan Sedanur Güzel'in katil zanlıları "Kasten adam öldürme, Çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve Cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçları ile yargılanmaya başladı. 

 

Mahkemede zanlıların kimlik teşhisi ve ifade işlemleri yapıldı. Mahkemeye Sedanur Güzel'in ailesi ve avukatıda Kağızman Adliyesi'nden SEGBİS aracılığı ile katıldı. Sedanur Güzel'in anne ve babası Handan ve Abdullah Güzel mahkeme başkanından Sedanur Güzel'in katil zanlılarının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti duruşmanın 13 Eylül 2019 tarihinde tekrar görülmesi üzerine erteleme kararı verdi.  

Duruşma sonrasında Sedanur Güzel'in avukatları Ümit Karaşal ve Hasan Can'ın yaptığı açıklamada; "Geçtiğimiz yıl sonbahar mevsiminde Karsın Kağızman ilçesinde meydana gelen ve kamuoyuna Sedanur cinayeti olarak yansıyan vahim nitelikteki olayın ardından başlatılan soruşturma neticesinde hazırlanan iddianame Kars 1.Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmiş lakin mahkeme güvenlik gerekçesiyle davanın naklini istemişti. 

Adalet Bakanlığının nakil talebini kabul etmesi üzerine dava dosyası Yozgat Ağır Ceza mahkemesine gönderilmiş ve gerekli işlemlerin ardından Yozgat Ağır Ceza mahkemesi bugün davanın ilk duruşmasını gerçekleştirmiş bulunmaktadır. 

 

Diyarbakır cezaevinden SEGBİS marifetiyle duruşmaya katılan sanıklar suçlamaları reddetmiş ve tahliyelerini talep etmişlerdir. Müşteki vekili olarak dinlenen tanık beyanları akabinde yeni isimlerin ortaya çıkmış olması nedeniyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulması talebimiz reddedilmiştir. Gelecek celse tanıkların dinlenilmesiyle devam edilecek kovuşturma neticesinde gerçek zanlı ve/veya zanlıların en ağır şekilde cezalandırılmaları için hukuk mücadelemize devam edeceğimizi önemle belirtmek isterim." dedi.

 Haber okunma sayısı: 1028

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kars'ta, öldürülen 3 teröriste ait silah ve mühimmatlar ele geçirildi

Kars'ta, öldürülen 3 teröriste ait silah ve mühimmatlar ele geçirildi

İçişleri'nden 81 İl Valiliğine sokağa çıkma kısıtlaması hakkında genelge

İçişleri Bakanlığı, 23-26 Mayıs arası 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelgeyi 81 il

İçişleri Bakanlığı Kars'ta terör örgütüne yönelik operasyonun detaylarını paylaştı:

- "Şehit Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin komuta ettiği tim, ağır coğrafi koşulların bulunduğu bölgede,

Şehit Yüzbaşı Çiftçi'nin naaşı memleketi Isparta’ya gönderildi

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Çemçe-Madur bölgesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri

Kağızman kırsalında sıcak çatışma 1 şehidimiz var,

Kağızman İlçesine bağlı Çemçe bölgesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma

Son dakika! Kağızman kırsalında sıcak çatışma 3 terörist etkisiz hale getirildi,

Kars’ın Kağızman İlçesine bağlı Madur bölgesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında

KARS - HAVA DURUMU

KARS