Kaymakam Çınar'dan, korona virüs denetimi

kaymakam-cinardan-korona-virus-denetimi-

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar ilçede korona virüs denetimlerine katıldı. İçişleri Bakanlığının talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan denetimlerin sürdürüleceği açıklandı.
10 Eylül 2020 Perşembe 15:37

 Kağızman  Kaymakamı İshak Çınar ilçede korona virüs denetimlerine katıldı. İçişleri Bakanlığının talimatıyla 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan denetimlerin sürdürüleceği açıklandı.

Kağızman ilçesinde korona virüs Covid-19 salgın hastalığıyla mücadele çerçevesinde gerçekleştirilen kapsamlı denetimlere ağırlık verildi.

 

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar , İlçe Emniyet Müdürü Halil Uludağ, Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Yüce, Jandarma Binbaşı İlker Kar Sağlık Gurup Başkanı Ekrem Efe'nin de eşlik ettiği denetimlerde esnaflar ve vatandaşlar tedbirlere uyma hususunda uyarıldı. 

 Kaymakam İshak Çınar  maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda en üst seviyede duyarlı olunması gerektiğini dile getirdi. Denetimlerin hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Çınar, “ ilçemizin nüfusunun artmasıyla korona virüs covid-19 salgın hastalığının yayılma riski de artmış oluyor. Tüm esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı devletimizin almış olduğu önlemlere riayet etmeye davet ediyorum. 

 

Bizler de idare olarak kamu kurumlarımızla,  belediye personellerimizin desteğiyle her türlü önlemi almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın toplum sağlığını ilgilendiren ve hayati önemi olan bilhassa sosyal mesafe ve maske takılması hususuna hassasiyet gösterilmesini istiyoruz.” dedi.Haber okunma sayısı: 710

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Denetleme

    Misafir 15 Eylül 2020 19:59 Kağızmandaki mevcut işletme durumlarından dolayı bu vaka sayısı hiç inandırıcı değil çok iyimser bir sayı. Hemen hemen hiç bir kafeterya ve kahvede dezenfektan yok sosyal mesafe yok çoğunun suları bile akmıyor. Devletimiz sağol sun göstermelik bir denetleme yapıyor arada bir onuda önceden haber veriyor işletmeleri göstermelik işlere sevk ediyor. Bu şekilde yapılan denetlemer devletin kendini kandırması halkıda yanıltmaktandan başka bir işine yaramaz. Corona virüs hiç bir şekilde ciddiye alınmayan bir duruma evrildi malesef.!

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da defineciler suçüstü yakalandı

Kağızman'da define arayan 6 kişi jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

Kaymakam Çınar Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu,

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında, Kağızman Devlet Hastanesinde

Gözümüz aydın; Kars tekrar il oldu!

İnternet tarayıcılarında Kars’ı “Türkiye’de bir köy” olarak gösteren Google hatasını düzeltti.

Kars’ta dolu yağışı beyaza bürüdü

Kars’ta dolu yağışı etkili oldu. Yaklaşık 15 dakika etkili olan dolu yağışı nedeniyle Kars-Ani kara yolu

Tarlada kenevir yakalandı!

Kars’ta jandarma ekipleri bir şahsın tarlasında kök kenevir bitkisi yakaladı.

Kars'taki kazada motosiklet sürücüsü öldü

Kars'ta motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü.

KARS - HAVA DURUMU

KARS