05 Nisan 2020 Pazar

admin

Kağızman'da Devamsızlık yapan öğrenciler ikna edilip okula kazandırılıyor,

kagizmanda-devamsizlik-yapan-ogrenciler-ikna-edilip-okula-kazandiriliyor

Kağızman ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil ve öğretmenleri, çeşitli nedenlerden dolayı okula devam etmeyen öğrencileri,Köy Köy dolaşıp ailelerini ikna ederek yeniden okula kazandırılıyor
05 Mart 2020 Perşembe 21:43

 Kağızman ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil ve öğretmenleri,  çeşitli nedenlerden dolayı okula devam etmeyen öğrencileri,Köy Köy dolaşıp ailelerini ikna ederek yeniden okula kazandırılıyor

 

Kağızman ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil ve öğretmenleri okullarındaki  eğitimi yarım bırakan öğrencilerin ailelerini köylerinde ziyaret ederek çocukların eğitimlerini tamamlaması yönünde ikna ediyor.

 

Çil Bu gün Karakuş , Ülker , Yağlıca , Keşişkıran  ve Karagüney gibi yatılı öğrencilerimizin bulunduğu köylerindeki evleri tek tek  ziyaret ederek. Okula devam etmeyen öğrencilerin   aileleriyle görüşüp onları ikna ederek okula kazandırmak. Mevcut öğrenciler içinde durumları hakkında aileler ile bilgi alışverişinde bulunduğunu belirtti. 

 

Özellikle kız çocuklarının okula kazandırılması için hummalı bir çaba veren Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil  amaçlarının çocukların eğitim ve öğretimlerini sağlamak olduğunu kaydetti.

 

Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil  “Devletimiz her türlü hizmeti sunuyor. Liselerimiz taşımalı eğitim kapsamında hiçbir ücret ödemeden devlet çocuklarınızı bedava taşıyor.  Şimdi YİBO’larda Sabah kahvaltında açık büfe uygulanıyor. Diğer öğünlerde öğrencilere uygulanan anketlere göre öğrencilerin sevdikleri yemekler çıkıyor. YİBO’larımızdaki yatakhaneler  adeta beş yıldızı otel gibi. Bu imkanların değerini bilelim ” dedi.

 

Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil annele rede seslenerek, ”Bende bu yörenin çocuğuyum Kağızmanlıyım bende Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO)da  okudum babam hepimizi bu okulda okuttu. Öğretmen etti siz de çocuklarınızı okutabilirsiniz. Şimdi öğrencilerin her türlü imkanı karşılanıyor. Sadece sizlere çocuklarınızı okullara göndermek kalıyor.” dedi.

 

Yatılı İlköğretim Bölge orta Okulu (YİBO) Müdürü Sinan Çil, ilçenin bütün köylerindeki devamsız öğrencilerin evlerini kar, kış, ayaz demeden dolaşacaklarını ve çocukları okullu yapacaklarını belirtti.Haber okunma sayısı: 304

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da karantina köyünden kaçan kişiye 6000 tl cezai işlem uygulandı,

Kağızman ilçesinde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) kapsamında karantina altındaki Karabağ köyünden

Kağızman Belediyesinden dezenfekte çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Kağızman Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışması ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla

Vali Türker Öksüz, Kaymakamlarla video-konferansla görüştü

Kars Valisi Türker Öksüz, video-konferans üzerinden koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yürütülen

Kars’tan 279 kişi seyahat izin belgesi için başvuru yaptı

Şehirlerarası ulaşımda valilik onayı kararının getirilmesinin ardından karayoluyla seyahat etmek isteyen

Kovit-19 testi KAÜ’de başladı

Sağlık Bakanlığınca Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi “Kovid-19

Trafik polisinden yolculara afişli uyarı!

Kars’ta trafik polisleri dolmuşlara astıkları afişlerle yolculara uyarı yaptı.

KARS - HAVA DURUMU

KARS