Kağızman, Wushu Türkiye Şampiyonası’na damgasını vurdu

kagizman-wushu-turkiye-sampiyonasina-damgasini-vurdu

Wushu Türkiye Şampiyonası’na, 9 sporcusuyla katılan Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü wushu sporcuları , 5 sporcu Türkiye de dereceye girerken, 4 sporcuda Türkiye Milli takıma girmeyi başardı.
10 Şubat 2020 Pazartesi 10:49

 Wushu Türkiye Şampiyonası’na, 9 sporcusuyla katılan Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü wushu sporcuları , 5 sporcu  Türkiye de dereceye girerken, 4 sporcuda Türkiye Milli takıma girmeyi başardı.

 

Uzakdoğu sporlarında gösterdiği üstün başarılarla spor kamuoyunun dikkatlerini çeken Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü , Wushu’da elde ettiği başarısını devam ettiriyor.

Antalyada’da yapılan Wushu Türkiye Şampiyonasında Muay Thai ve Kick Boks branşlarındaki Türkiye dereceleri  gibi üstün dereceler Wushu’da da geldi. Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü , bir kez daha çalışmak, disiplin ve gayretin büyük ödüllere ulaşmayı sonuç verdiğini gösterdi.

 

Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü Uzak doğu sporcularının elde ettiği başarılardan dolayı kendilerini kutlayan Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü  Antrenörü Ferman Büyükdağ, başarıya yoğun gayretler ve disiplinli çalışmalar sonucunda ulaşıldığını söyledi.

Gerek sporcuların, gerekse antrenörlerin bu konuda çok büyük özveri ile çalıştıklarını söyleyen Büyükdağ“Yetenek ve kabiliyet başarı için yereli değil, disiplinli çalışma ve iyi bir hoca denetiminde programlı çalışma başarıyı getirir. Sporcularımızın azmi ve gayreti teknik heyetin bilgi ve tecrübesi bu çok önemli başarıyı getirmiştir” dedi.  

Wushu Türkiye  Şampiyonası na katılan Kağızman Gençlik Ve Spor Kulübü Antrönörtlerden  Aytaç Turan ve Hüseyin Örsçelik yaptıkları açıklamada "özellikle bizlere destek olarak Antalya'daki yarışmalara katılmamızı sağlayan sponsorlarımızdan site tele kom sahibi Mustafa Altun'a Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, ve Ak Parti ilçe Başkanımıza çok teşekkür ederim.

Çünkü onların sayesinde Antalya'ya gitme şansı yakaladık,Ayrıca antronerlerimizden başta Ferman Büyükdağ hocaya, Mehmet Büyükdağ Hocaya, Burhan Kocabey hocaya, ve burada başarı sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum"dedi,Haber okunma sayısı: 830

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da defineciler suçüstü yakalandı

Kağızman'da define arayan 6 kişi jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

Kaymakam Çınar Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu,

Kağızman Kaymakamı İshak Çınar, Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında, Kağızman Devlet Hastanesinde

Gözümüz aydın; Kars tekrar il oldu!

İnternet tarayıcılarında Kars’ı “Türkiye’de bir köy” olarak gösteren Google hatasını düzeltti.

Kars’ta dolu yağışı beyaza bürüdü

Kars’ta dolu yağışı etkili oldu. Yaklaşık 15 dakika etkili olan dolu yağışı nedeniyle Kars-Ani kara yolu

Tarlada kenevir yakalandı!

Kars’ta jandarma ekipleri bir şahsın tarlasında kök kenevir bitkisi yakaladı.

Kars'taki kazada motosiklet sürücüsü öldü

Kars'ta motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü.

KARS - HAVA DURUMU

KARS