Ali Çelik

AK Parti Kağızman 6. olağan gençlik kongresi yapıldı,

ak-parti-kagizman-6-olagan-genclik-kongresi-yapildi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kağızman İlçe Gençlik Kolları 6. olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşende kongrede AK Parti Kağızman Gençlik Kolları Başkanlığına Bilal Altay seçildi.
03 Ekim 2020 Cumartesi 18:18Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kağızman İlçe Gençlik Kolları 6. olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşende kongrede AK Parti Kağızman Gençlik Kolları Başkanlığına Bilal Altay seçildi.

Kağızman Halk Eğitim Merkezinde korona virüs tedbirleri kapsamında başlayan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığı seçimi ile devam etti. Faaliyet ve mali raporunun okunmasının ardından devam kongrede AK Parti Kağızman Gençlik Kolları mevcut Başkanı Sefa Keklik aday olmayınca tek aday olarak Kağızman Ak Parti Gençlik Kolları  Başkanlığına Bilal Altay seçildi. 

 

AK Parti İlçe Başkanı Nuri Turan yaptığı konuşmada "Bugün Kağızman Ak Parti 6. Olağan Gençlik Kolları Seçimlerimizi bir demokrasi şöleni halinde gerçekleştiriyoruz. Kağızman için, gençlerimiz için yeni ve güzel günler çok yakın.
 

''Gençsin Önde Yürü İnandığın Yolda Yürü" sloganıyla gerçekleştirilen Kongremizde yeni Gençlik Kolları Başkanı Sayın Bilal Altay olmuştur. 
 Kongremizin her aşamasında bizleri yalnız bırakmayan, gençlere ışık olan Sayın Bakanımız Ahmet Arslan'ın, Kars Milletvekili Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Sayın Yunus Kılıç'ın ve Kars İl Başkanı Sayın Adem Çalkın'ın başarı dileği mesajları kongremize iletilmiştir.Kendilerine müteşekkiriz. 
 

Bu bir bayrak yarışı ve bu yarışta başarı için hep birlikte çalışacağız. İsimler değilebilir ama dava ve hedef her zaman baki kalır. 

Görevi devreden Sayın Sefa Keklik'e ve ondan önce başkanlık görevini yürüten tüm başkanlarımıza teşekkür ederiz.
 

Görevi devralan Sayın Bilal Altay'a başarılar diliyoruz. Yapılan kongremizin ülkemize ilimize ve ilçemize hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
 

Gençlerimizin yanında bir kılavuz ve bir rehber olarak tüm tecrübelerimizi onlara aktarmak için büyük gayret göstereceğiz"diye ekledi .AK Parti İlçe Başkanı Nuri Turan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Altay, “Partimizin 6. olağan gençlik kongresinin hepimize hayırlı olmasını diliyor, partimizin kurulduğu günden beri bu davaya gönül verenlerden olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu süreçte benim gençlik kolları başkanı olmamın önünü açan ve hiçbir zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen çok değerli  Sayın Bakanımız Ahmet Arslan'a, Kars Milletvekili Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Sayın Yunus Kılıç'a  Kars İl Başkanı Sayın Adem Çalkın'a teşekkür ederim.
 

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, "Davası ümmet olanın derdi de büyük oluyor”. AK Parti bugün sadece Türkiye’nin partisi değil, Türkiye sınırlarının dışında yaşayan ve Türk kimliği taşımayan milyonlarca insanın sevdası ve umudu oldu. Rabbim biz gençlere böyle bir davada hizmet etme imkanı verdiği için sonsuz şükürler ediyorum. Kongreye katılan İl kortinatörümüz  MKYK üyemiz Mesut Demir, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bayrambey, İl Teşkilatlarına, İlçe Başkanımız Sayın Nuri Turan'a ve hazirun-u en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.
 

kongreye telefonla bağlanan 65 Hükümetin ulaştırma Haberleşme ve denizcilik Bakanı  Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulundu,

Bilal Altay Tek liste halinde gerçekleşende kongrede 106 delegenin 100 oyunu alarak AK Parti Kağızman Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

Haber okunma sayısı: 982

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Karakurt Barajı 346 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretilecek,

Aras Nehri üzerinde kurulan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Karakurt HES Barajı yıllık ortalama 346 milyon

Arslan ve Kılıç'ın girişimleriyle Kars'a 30 doktor atandı

65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım, Orman ve

Vizontele filmi Kars’ta gerçek oldu!

Vizontele filmindeki ünlü komedyen Şafak Sezer’in “Baba kaputu açmışlar, bir de aküyü çalmışlar”

Kars’ta kendini polis olarak tanıtan hırsızlar yakalandı

Kars’ta kendisini polis olarak tanıtan hırsızları gerçek polisler kıskıvrak yakaladı.

HDP önündeki evlat nöbeti direnişine bir aile daha katıldı

Eyleme katılan ve kardeşi Özal Aymaz için Kars'tan Diyarbakır'a gelen ağabey Fettah Aymaz, "Kardeşim

Kars polisi 405 bin kişiyi kurtardı!

Son 1 yılda yaklaşık 14 milyon lira dolandırıcılık yapan 3 çetenin ağından 405 bin vatandaş kurtarıldı.

KARS - HAVA DURUMU

KARS