23 Ağustos 2019 Cuma

admin

Kaymakam Faruk Erdem Arpaçay’ın fahri hemşehrisi oldu

kaymakam-faruk-erdem-arpacayin-fahri-hemsehrisi-oldu

Kaymakam Faruk Erdem Arpaçay’ın fahri hemşehrisi oldu
13 Temmuz 2015 Pazartesi 14:15

 Kars’ın Arpaçay ilçesinde 2 yıldır görev yapan Kaymakam Faruk Erdem’in tayinin çıkması üzerine İlçe Belediye Başkanı Erçetin Altay tarafından veda yemeği düzenlendi. Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ceis Çelik’in de katkıda bulunduğu iftar yemeğinde konuşma yapan Belediye Başkanı Erçcetin Altay, Kaymakam Faruk Erdem’i “Arpaçay’ın Fahri Hemşehrisi” olarak seçtiklerini belirterek Hemşehrilik Beratını kendisine takdim etti. Kaymakam Faruk Erdem de çok duygulandığını belirterek tüm Arpaçaylılara teşekkür etti.

Tokat’ın Reşadiye ilçesine atanan Kaymakam Faruk Erdem için YİBO’da düzenlenen iftar yemeğine Kars ve Ardahan Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, muhtarlar ve işadamları katıldı.

Okunan ezanın ardından açılan iftardan sonra Arpaçay’ın meşhur halk ozanları Gökmen Dursunoğlu ve Gültekin Bulutoğlu sahne aldı. Yaklaşık yarım saat süren ayık dinletisinin ardından Kaymakam Faruk Erdem’in tanıtıcı slaytı gösterildi. 

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Erçetin Altay, Kaymakam Erdem’e yeni görev yerinde başarılar diledi, Erdem’i fahri hemşehri olarak kabul ettiklerini ve onun içinde kendisine fahri hemşehrilik beratı verdiklerini ifade eden Başkan Altay, bu yemeğin aslında dostlukları pekiştirme yemeği olduğunu belirterek, “Biz buna veda yemeği demek istemiyoruz. Çünkü biz kaymakamımızı çok sevdik ve kendisini Arpaçay’ın bir hemşehrisi olarak kabul ediyoruz. Onun için de biz buna vedadan ziyade güzel geçen günlerin bundan sonra da bu güzelliklerle devam etmesini sağlayacak bir birliktelik yemeği olduğunu söylemek istiyoruz.” dedi.

Başkan Erçetin Altay konuşmasından sonra Hemhşehrilik Beratı, teşekkür plaketi verdiği Kaymakam Faruk Erdem’e bir adet de Arpaçay halısı hediye etti.Kaymakam Faruk Erdem de tüm Arpaçaylılara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Çok değerli Arpaçaylı hemşehrilerim; Büyük bir heyecanla başladığım kaymakamlık mesleğinin ikinci durağı olan Arpaçay Kaymakamlığından Tokat Reşadiye Kaymakamlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Görev sürem boyunca devletine ve milletine bağlı, kadirşinas, cefakar, ekmeğini tabiatın çetin şartları ile mücadele ederek kazanan insanların yaşadığı serhat şehrimiz Kars’ın Arpaçay ilçesinin hak ettiği yeri ve değerini bulması için kararlılıkla çalışma gayreti içerisinde oldum. İlçemizin özünde var olan kaynaklarını önceleyerek mesai arkadaşlarımla kalite ve hizmet odaklı yeniliklere açık proje ve çalışmalar yürütmeye çalıştık. Arpaçay’a hizmet yolunda Arpaçay için ter döken tüm kamu görevlisi arkadaşlarımızla bir ekip ruhuyla dayanışma ve gönül birliği içerisinde takdiri Arpaçaylıların olan pek çok çalışma gerçekleştirdik. Aslında dünyanın çok küçük, insanın ise büyük olduğu şiarıyla "insanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturunu benimseyerek hareket ettik. Her zaman ve her şartta dürüstlük ve adalet kavramlarını hizmet felsefesinin temelinde tutarak Arpaçaylı için daha kaliteli bir yaşamı hedefledik. Asırlardır bizleri bir arada tutan mayanın devlet-millet kaynaşması olduğu bilinciyle devletin milletine hizmet köprüsü olma görevlerini sağlamaya çalıştık. Kainattaki her şeyde bir iz vardır; atılan her adımdan geriye bir iz kalır. Bu düşünceyle bizlere evlerini, gönüllerini açan; hizmet etmekten her zaman onur duyduğum sınır bekçisi ilçemizdeki bu yiğit insanlara hoş bir sada bırakabilme duygusu bizleri yeni ufuklara taşıyacaktır. 2 yıl süre ile görev yaptığım zaman diliminde hizmet etme şerefine nail olduğum Arpaçay’da insanımız için zaman ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktan, sorunların çözümüne katkı sağlamaktan; istek ve önerilerin karşılanmasına emek ve mesai vermiş olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayım. Bu ulvi görev sırasında acısıyla, tatlısıyla birlikte yürümekten onur duyduğum seçkin mesai arkadaşlarımla ve Arpaçaylılarla güzel bir sinerji oluşturarak heyecan verici ve verimli olduğuna inandığım 2 yıl geçirdik. Arpaçay’a veda ederken özverili çalışmalarından dolayı kamu kurumlarına, muhtarlarımıza, sivil toplum örgütlerine, işadamlarımıza, özellikle her daim sıcaklıklarını hissettiğim gazi ve şehit ailelerimize ve sizlere teşekkür ediyorum. Arpaçay’a ve Arpaçaylılara en derin sevgi ve saygı duygularımla arzı veda ederken; her bir Arpaçaylı hemşehrimin bana hakkını helal etmelerini temenni ediyorum. Allah’a emanet olunuz.”

Kaymakam Erdem’in tayini nedeniyle düzenlenen programda ayrıca, başka illere tayinleri çıkan Hakim Ayşenur Çepni, Savcı Sertaç Sarıkaya, Savcı Kenan Zurnacı ve eşi Hakim Burcu Zurnacı ile Hakim Atakan Gençbüğür’e, Belediye Başkanı Erçetin Altay tarafından birer plaket takdim edildi. Program; bazı muhtarların Kaymakam Erdem’e plaket sunumu ardından da halaylarla son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK ( ÖZELHABER ) 

 

 Haber okunma sayısı: 2285

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

2017de-utandiran-tablo

2017'de Utandıran Tablo...

04 Ocak 2017 Çarşamba 20:02
karsta-trafik-kazasi-2-yarali

Kars’ta Trafik Kazası: 2 Yaralı

26 Aralık 2016 Pazartesi 08:35
sorunlar-yerinde-cozulecek

Sorunlar yerinde çözülecek

16 Kasım 2016 Çarşamba 08:27

ÜLKE GÜNDEMİ

VAHİT ÖRGÜÇ: OYUNCULUK İNSANIN RUHUNDA OLMALI

Kağızmanlı Ünlü Oyuncu Vahit Örgüç: Oyunculuk Sadece istekle olmaz,Oyunculuk İnsanın Ruhunda olmalıdır.

Kağızman Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu: 1 tutuklama,

Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yasa dışı kenevir ektiği belirlenen 1 şahıs yakalandı.

Kars Emniyetinden sahte para ve hayvan hırsızlığı uyarısı

Kars’ta polis ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kalpazanların mağduru olmamaları için hayvan

Kars'ta HDP'li yöneticilere operasyon: 11 gözaltı

Kars'ta terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, aralarında HDP Belediye Meclis Üyesi Münevver Subaşı ve

Sarıkamış`ta motosiklet ile kamyonet çapıştı: 1 ölü

Sarıkamış ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

Kars`ta patlamamış top mermisi bulundu

Kars'ta vatandaşlar tarafından bulunan patlamamış top mermisini jandarma ekiplerince imha edildi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KARS - HAVA DURUMU

KARS