23 Temmuz 2019 Salı

admin

Ermenistan çık aradan

ermenistan-cik-aradan

Ermenistan çık aradan
16 Haziran 2015 Salı 09:59

 Kars’ın sınır köylerinde yaşayan vatandaşlar, yüksek cep telefonu faturalarından dertli. Sorunun sebebi ise, görüşmelerin Ermenistan’daki şebeke üzerinden gerçekleşmesi.

Ermenistan sınırındaki Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı 8 köyde yaşayan vatandaşlar, yüksek cep telefonu faturaları nedeniyle BTK’ya müracaat ederek yardım istedi. Köylüler, ‘sınıra yakın olmamız nedeniyle cep telefonu faturalarımıza yurtdışı görüşmeler yansıyor, faturalarımız cep yakıyor’ şikayetinde bulundu. BTK ise sorunun çözülmesi için harekete geçti.

8 MUHTAR ORTAK DİLEKÇE VERDİ

Yeni Şafak’ın haberine göre; Kars’ın Akyaka ilçesine bağlı Küçük Aküzüm, Kalkankale, Küçük Pirveli, Büyük Pirveli, Çetindurak, Büyük Aküzüm, Kayaköprü ve Aslanhane köyü muhtarları cep telefonu iletişiminde mağduriyet yaşadıklarını belirterek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) müracaat etti. 8 muhtarın ortak imzalı dilekçesinde,’GSM altyapısının yetersiz olması nedeniyle mağduriyet yaşıyoruz. Köylerimizin Ermenistan sınırına yakın olması nedeniyle cep telefonu faturalarımıza hep yurtdışı görüşmeler yansıtılıyor. Ayrıca yurtdışı görüşme şeklinde görünmesi nedeniyle giden arama gibi gelen arama da yüksek ücretle faturalandırılıyor. BTK bize yardım etsin’ ifadelerine yer verildi.OPERATÖRLERE UYARI YAPILDI

Şikayet üzerine BTK’dan Ermenistan sınırındaki köylerin yaşadığı iletişim sorununu giderilmesi için talimat verildi. BTK, Erzurum Bölge Müdürlüğü’nün sınıra giderek gerekli ölçümleri yapacağı, operatörlerden de sınırdaki iletişim altyapısının güçlendirilmesinin istendiği belirtildi.

FATURALAR 500 LİRAYI BULUYOR

Vatandaşlar, cep telefonu faturalarının 200-330 civarında geldiğini, bazı faturaların 500’e kadar ulaştığını belirtiyor. Yüksek cep telefonu faturaları nedeniyle bir çok sınır bölgesinden şikayet geldiğini belirtten BTK, vatandaşlara telefonlarını kullanırken operatör seçimi yaparken otomatik ayar yerien manuel seçim yapmalarını tavsiye ediyor. Bir bölgedeki baz istasyonunun sinyali yetersiz gelirse, cep telefonları otomatik olarak en güçlü sinyali yayan baz istasyonuna yöneliyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) Haber okunma sayısı: 1013

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kağızman'da Hazreti Ömer Camisi'nin temeli atıldı

Kağızman ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılan Hazreti Ömer Camisi'nin temeli atıldı.

Yunus Kılıç ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ‘Züğürt Ağa’ diyaloğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün milletvekilleriyle gerçekleştirdiği istişare

Sarıkamışlı Şehit Polise Son Görev

Siirtte Görevli Olan Karslı Özel Harekat Polisi Mustafa Akgül geçirdiği trafik kazasında şehit oldu.

Şehit ateşi Sarıkamış’a düştü

Siirt’te Polis Özel Harekat olarak görev Mustafa Akgül, geçirdiği trafik kazasında şehit düştü. Akgül'ün

Kars'taki

Heykeltraş Mehmet Aksoy, anıta “ucube” dediği gerekçesiyle Erdoğan hakkında tazminat davası açmış,

Kars Belediyesi harekete geçti!

Kars Belediye Başkanlığı kaçak, usulsüz ve abonesiz su tüketiminin önüne geçmek için düğmeye bastı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KARS - HAVA DURUMU

KARS